Verslo planas

Kas yra verslo planas?

Daugelis mūsų, kuriuo nors gyvenimo periodu, turime minčių apie nuosavą verslą. Dažniausiai pastebime nišą, kurioje turime pakankamai kompetencijos ir su turimu žinių bagažu galime patobulinti procesus ir padaryti geriau, arba pastebime, kad atsirado sąlygos sukurti ir rinkai pristatyti visiškai naują prekę ar paslaugą.

Tinkama idėja yra labai svarbu, bet jei ji lieka idėja, tuomet jai neverta išsipildyti. Daugeliui žmonių sunku ar nedrąsu nutraukti esamą veiklą ir pasinerti į naują, pilną nežinios ir neapibrėžtumo. Pirmasis žingsnis svajonės įgyvendinimo link, pasidaryti preliminarų verslo planą sau. Jei planas yra lengvai suprantamas, nesunku suprasti verslo modelį bei stipriąsias veiklos puses, tuomet galima ir net patartina tęsti plano sudarymo darbus.

Verslo planas visuomet naudingas ieškant partnerių ar investuotojų. Turint aiškiai išdėstytą planelį, kuriame atsispindi veikla su strategija, tikslai, galima vesti derybas dėl kitų verslo steigimo ir vykdymo etapų su atsakingais asmenimis. Daugelis pradedančiųjų verslininkų akylai slepia visas verslo plano detales ir su niekuo nesidalina, todėl negali gauti personalizuotų įžvalgų ir paslaugų. Tokiu būdu patys sau pakenkia. Patariama kiek galima daugiau šnekėti apie verslo idėją su kompetentingais asmenimis ir kelti aktualius klausimus, tokiu būdu galimai bus išvengta nemažai problemų ateityje.

Verslo planas: išsamus gidas nuo A iki Z

Planuodami naują verslą, kaip galutinį tikslą, įsivaizduojame pelningai ir stabiliai veikiantį, užaugusį verslą. Greičiausiai būtent šis vaizdinys, bet ne pakeliui pasitaikantys sunkumai, motyvuoja viso to imtis ir rizikuoti. Tam, kad rizika būtų pasverta ir įvertinta, padės verslo planas. Juk daug lengviau planavimo metu pastebėjus neišsprendžiamus sunkumus, šio verslo atsisakyti, nei jau investavus daug laiko ir finansų, bei prisiėmus atsakomybę, suprasti, kad rinkoje šis verslo modelis neturi perspektyvų.

Idėja. Jei skaitote šį sakinį, greičiausiai galvoje jau turite idėją, kurią norėtumėte vystyti toliau. Pagrindinė idėja yra itin svarbi ir verslo planas prasideda nuo to.

Jei dar neturite idėjos, patariama domėtis kuo įvairesnėmis sritimis. Jei esate įgudęs specialistas kurioje nors sferoje ir jums gerai žinomi su tuo susiję procesai, tai dar nereiškia, kad žmonės iš kitų sričių tai žino ir taiko. Kartais jungtys tarp sričių būna neįtikėtinos, bet tuo pačiu genialios, tad tikslingai jų nuspėti neįmanoma, o bet koks domėjimasis ir naujos informacijos apdorojimas praturtina žinių bagažą.

Įgyvendinimo planavimas. Planuodami galime įtarti, kuri verslo dalis kels daugiausiai keblumų arba kurioje srityje trūksta žinių ir tuo papildomai domėtis. Galima sakyti, kad šioje stadijoje teks iš anksto numatyti problemas ir visoms joms paruošti po sprendimo būdą.

Taip pat reikėtų nustatyti darbuotojų, finansų, laiko, bei kitų resursų poreikį bei suplanuoti, iš kur šie resursai bus imami. Esame įpareigoti išsiaiškinti, kaip veikia susiję procesai, patikrinti savo minčių ir idėjų tikrumą, bei galime konsultuotis su kitais žmonėmis, turinčiais daugiau žinių konkrečioje sferoje.

Rinkos analizė. Planavimo metu įvertinama ar prekės ar paslaugos bei jų pristatymas, pateikimas klientams turėtų sudominti pirkėjus. Jei reikia, šiame žingsnyje galima atlikti ir didesnius tyrimus ar apklausas, kad būtų galima duomenimis pasikliauti ir jie atspindėtų esamą situaciją. Tuo pačiu galime įvertinti atskirų procesų suderinamumą ir bent teoriškai pasvarstyti, ar visa tai turės pasisekimą.

Kodėl svarbu turėti verslo planą?

Ką suplanuojame, tą ir realizuojame realiame gyvenime. Kalbama apie labai didelę plano svarbą bet kurioje kitoje gyvenimo srityje, net kai tai nesusiję su tikslumu, verslu ar materialiais dalykais. Svarbu atsiminti, kad planas ne būtinai turi būti sugalvojamas ir nekeičiamas. Šiuolaikinėje aplinkoje viskas kinta, o verslo pasaulyje pokyčių greitis yra tiesiog stulbinamas. Kartais situacija rinkoje gali pasikeisti dėl neįvertintų rizikų per vieną naktį ir taip iš esmės pakeisti verslo aktualumą ir pasisekimą visuomenėje.

Verslo planas reikalingas, jei dar neturite verslo, bet ketinate jį turėti ir ieškote bendraminčių, investuotojų arba pretenduojate gauti finansavimą veiklos pradžiai. Plano pagalba tikrai pavyks perduoti pagrindinę mintį ir leisite kitam asmeniui lengviau suprasti savo ketinimus.

Jei verslo planas šiuo metu yra viskas, ką turite, pasistenkite, kad jis būtų kuo geriau parengtas, su pozityviu bei pesimistišku scenarijumi ir pritaikytas šių dienų verslo aplinkai, bet prireikus galėtų persiorientuoti pagal aplinkybes. Jei planas atitinka visas šias savybes bei patinka jo sumanytojui ir kitiems kompetentingiems asmenims, galimai verslas turės pasisekimą.

Svarbiausi žingsniai rašant verslo planą

Iš esmės, verslo planas turi būti nuoseklus ir išbaigtas, nes kažkuri viena plano dalis be visumos nėra naudinga. Bet kai kurios plano dalys yra esminės, nuo kurių ir atsiranda idėja kurti verslą ir jas galima vadinti svarbiausiomis.

Pagrindinė idėja. Viskas turi pradžią, o verslas prasideda nuo pagrindinės idėjos. Nesvarbu ar verslo imtis paskatino naujas produktas, o gal rinkoje esančios įmonės nesugeba pasiūlyti, kas būtų itin paklausu. Gera idėja gali būti įgyvendinama keletu būdų ir net nepalankios sąlygos negali to sutrukdyti.

Nuoseklumas. Bet kuri idėja yra pasmerkta žūti, jei procesai nėra sujungti į vieną visumą. Negalima eliminuoti nei vienos sudedamosios dalies, tik su šia sąlyga verslas gali pavykti.

Verslo plano įgyvendinimas

Sveikiname, verslo planas parengtas. Atlikta rinkos, pelno bei investicijų analizė nuteikia pozityviai, esate motyvuotas, bei pilnas entuziazmo. Kas toliau ?

Toliau laukia sunkus darbas ir plano įgyvendinimas. Natūralu, kad ne viskas vyks pagal planą, nes numatyti visko iš anksto neįmanoma, bet gerai atlikti namų darbai ir galimos plano variacijos padės nepasimesti ir sėkmingai vykdyti veiklą.

image
Domina ši paslauga?
Marija

Susisiekite ir gaukite geriausią pasiūlymą.

Mūsų teikiamos paslaugos

blog-img
Įmonių steigimas

Nuo 199

blog-img
Verslo teisė

Nuo 49

blog-img
Migracijos vadyba

Nuo 99

picture
UAB „MyTax.lt“ J. Balčikonio g. 3, 08200 Vilnius (3 aukštas)
Įmonės kodas: 125506280
Bankas: „Paysera LT“, UAB Sąskaitos Nr.: LT273500010010638895
I–IV 8 – 17, V 8 – 16 val.

UAB "MyTax.lt" © 2020. Visos teisės saugomos

picture
UAB „MyTax.lt“ J. Balčikonio g. 3, 08200 Vilnius (3 aukštas)
Įmonės kodas: 125506280
Bankas: „Paysera LT“, UAB Sąskaitos Nr.: LT273500010010638895
I–IV 8 – 17, V 8 – 16 val.

UAB "MyTax.lt" © 2020. Visos teisės saugomos