IĮ buhalterija

Individualios įmonės buhalterinė apskaita tvarkoma panašiai, kaip kitų juridinių asmenų. IĮ išsiskiria tuo, kad tai yra neribotos civilinės atsakomybės privatusis juridinis asmuo, todėl už visas finansines prievoles įmonės savininkas atsako nuosavu turtu. IĮ apskaita yra mažiau sudėtinga, jei joje dirba tik įmonės savininkas ir nėra kitų samdomų darbuotojų. Nors mokesčių šiuo atveju yra lengvesnis, bet reikia įvertinti, kad įmonės savininkas ir direktorius oficialiai negali turėti darbo sutarties. Tai reiškia, kad nors oficialiai toks asmuo nėra bedarbis, bet neturėdamas darbo sutarties, praranda dalį socialinių garantijų. Prieš renkantis šią juridinę formą reikia atsakingai įvertinti privalumus bei trūkumus.

Kokia turi būti IĮ buhalterinė apskaita?

Nors teisiškai IĮ buhalterija gali būti tvarkoma įmonės savininko, realybėje tai pasitaiko retai. Kartais individuali įmonė yra painiojama su individualia veikla ir manoma, kad taikomi panašūs apskaitos reikalavimai, bet tai yra netiesa. IĮ buhalterija mažai kuo skiriasi nuo UAB apskaitos ir be specifinių žinių šioje sferoje tinkamai susitvarkyti nepavyks.

Apleistos IĮ buhalterijos tvarkymas

Pasitaiko atvejų, kai IĮ teikia paslaugas nereguliariai ir apskaita nevykdoma nuosekliai. Susikaupia neapskaitytos sąskaitos, praleidžiamos ataskaitų teikimo datos. Žinoma, geriau vykdyti apskaitą nuosekliai, bet jei IĮ buhalterija yra apleista, geriausia nedelsti ir kreiptis, kad kuo greičiau būtų galima įvertinti situaciją ir atnaujinti apskaitos vykdymą.

Kokia yra IĮ apskaitos paslaugos kaina ?

IĮ apskaitos paslaugų kaina kinta, priklausomai nuo darbuotojų skaičiaus, finansinių procedūrų kiekio bei kitų aplinkybių, todėl kiekvienu atveju nustatoma individualiai.