Konsultacijos verslui

Norint sukurti sėkmingą verslą, neužtenka tik geros idėjos. Pradedant kurti pirmąjį ar jau ilgai veikiantį verslą neišvengiamai susiduriama su iššūkiais. Ne tik tokiais kaip: prekės ar paslaugos pardavimo strategijos, bet ir teisiniai, buhalteriniai klausimai.

Taigi, kaip verslą pradėti ,,teisingai“ ? Arba nuo ko pradėti keisti jau įkurto verslo strategijas ar išsiaiškinti finansinius, juridinius, strateginius klausimus ?

Svarbu suprasti, kad nebūtina išmanyti visų sričių versle. Užtenka kreiptis į patikimus specialistus, kurie padės išspręsti jūsų versle keliamus klausimus – taip tikrai sutaupysite laiko ir sumažinsite klaidų riziką.  

Nuo ko pradėti norint kreiptis į verslo konsultantus? 

  1.       KLAUSIMŲ IŠKĖLIMAS. Kokioje jūsų kuriamo verslo srityje yra daugiausiai problemų? Surašykite jas. Tai padės suprasti kurioje srityje jums reikia konsultacijų.
  2.   KONSULTANTO PAIEŠKA. Skaitykite konsultanto ar konsultacijų įmonės atsiliepimus, atkreipkite dėmesį į įmonės/asmens patirtį, rekomendacijas. Internete galima rasti įvairios kvalifikacijos specialistų, tačiau svarbu atkreipti dėmesį į jų patirtį, klientus, vertybes – taip išsirinksite jums tinkamiausią profesionalą.
  3.   PASITIKĖJIMAS. Savo versle neprivalote išmanyti visko, todėl ir kreipiatės į specialistus, kurie pažvelgs į jūsų verslo situaciją objektyviai ir padės kartu rasti atsakymus.

 Kokias verslo konsultacijas rinktis?

TEISINĖS KONSULTACIJOS. Teisinių iššūkių kyla kiekvienoje įmonėje. Kad netektų klaidžioti po įvairiausius teisinius įstatymus ir ieškoti atsakymų patiems, verta pasitarti su konsultantu. Tai gali būti bendro pobūdžio konsultacijos, kuriant strategiją ir norint pasitarti dėl teisinių klausimų. Taip pat sutartys, jų peržiūra/analizė, konsultacijos dėl atstovavimo teisiniuose procesuose, įmonės įsteigimo dokumentai, vidinių įmonės dokumentų, strategijos ar kitos teisinės konsultacijos. Taip pat įmonės pardavimo ar uždarymo teisinių klausimų sprendimai.

BUHALTERINĖS KONSULTACIJOS. Į šią sritį įeina visos konsultacijos susijusios su juridinio asmens pasirinkimu, apskaita ar kita buhalterine informacija. Taip pat mokesčiai ir visi kiti susiję finansai. Tai labai svarbi verslo sritis ir konsultantas mokesčių klausimais gali jums padėti sutaupyti ir išvengti svarbių klaidų.

 VERSLO STRATEGIJA, RINKODARA. Visuose verslo etapuose reikia plano ne tik finansuose, bet ir verslo vystymo, plėtros srityje. Strategija padės nusibrėžti ilgalaikį planą, siekiant konkrečių tikslų. Strategija jūsų verslui padės sustiprinti augimą ir konkurencingumą savo rinkoje. Kartu su konsultantu galite išsikelti naujus įmonės tikslus bei priemones kaip tai pasieksite. Taip pat kartu galite tiesiog patobulinti jau esamą planą, ieškoti patarimų kaip pagerinti jį.

Taip pat strategija gali būti ir rinkodaros srityje. Rinkodara glaudžiai siejasi ir turi įtakos pardavimams, todėl verta atkreipti dėmesį ir pasirūpinti šia verslo dalimi.

Taigi, kuriant verslą – taupykite laiką ir svarbius klausimus užduokite savo srities profesionalams. Teisiniai, buhalteriniai bei strateginiai klausimai yra esminiai verslo vystymuisi ir plėtrai. Konsultuodamiesi su savo srities profesionalais turėsite galimybę išgirsti naujų, objektyvių idėjų ir gauti patarimus greitai. Taip sumažinsite riziką padaryti klaidas, kuriuos dažniausiai brangiai kainuoja.