Įmonės pavadinimo keitimas

Įmonės pavadinimas formaliai yra tik rinkinys simbolių, kurie sudaro žodį ar kitą darinį, kurio pagalba įmonė ar kita organizacija yra lengvai atpažįstama. Atrodo, pavadinimas neturi tiesioginio ryšio tarp verslo pasisekimo ir kitaip neprisideda prie verslo procesų.

Iš tiesų, pavadinimas yra labai galingas įrankis. Jei jis yra nesunkiai įsimenamas ir kelia pozityvias asociacijas, tikėtina, kad prireikus jūsų įmonės teikiamų prekių ar paslaugų, potencialus klientas atsimins bei susisieks su jumis.

Kokybiškas aptarnavimas ir gera kliento patirtis kuria gerą asociaciją pavadinimui. Per daugelį metų užtarnautas autoritetas gali pradingti pavadinimui pasikeitus. Gerai, kad prekės ženklas ir įmonės pavadinimas yra du skirtingi dalykai ir gali būti naudojami nepriklausomai.

Įmonės pavadinimo keitimo procesas nuo A iki Z

Civiliniame kodekse pažymėta, kad prieš keičiant įmonės pavadinimą, būtina apie tai informuoti visus įmonės kreditorius raštu, kad būtų galima išvengti nesusipratimų ir pakoreguoti informaciją duomenų bazėse.

Pirmasis žingsnis pavadinimo keitimo procese yra laikinai įrašyti naująjį pavadinimą Juridinių asmenų registre. Registravimo metu RC darbuotojai patikrina ar sugalvotas pavadinimas yra neužimtas. Jei pavadinimas sėkmingai užregistruojamas, tuomet galima pereiti prie kito pavadinimo keitimo etapo ir nesibaiminti, kad kas nors kitas jį panaudos.

Reikia užpildyti prašymą registruoti juridinių asmenų registre (JAR-1) ir pakeisti informaciją steigimo dokumente. Jei įmonė turi ne vieną valdytoją, tuomet reikalingas akcininkų sprendimas pakeisti juridinio asmens duomenis. Visi šie dokumentai turi būti pateikti Registrų centro aptarnavimo skyriuje. Teikiantis dokumentus asmuo, turi pateikti savo asmens dokumentą bei įgaliojimą, jei to reikia.

Jei Juridinių asmenų tvarkytojas neranda priežasties, dėl kurios įmonės pavadinimas negalėtų būti pakeistas, įprastai pakeisti duomenys įsigalioja per 3 darbo dienas.

Įmonės pavadinimo keitimas internetu

Pakeisti juridinio asmens pavadinimą galima ir internetu, per Registrų centro savitarnos svetainę, neišeinant iš namų ar biuro. Reikalingas tik kvalifikuotas elektroninis parašas ir laikinai įrašytas naujasis įmonės pavadinimas.

Prisijungus prie Registrų centro savitarnos svetainės bei patvirtinus savo tapatybę ir atstovavimą juridiniam asmeniui, keliais mygtukų paspaudimais rasite steigimo dokumentą, kuriame atliktus pakeitimus dar reikės patvirtinti elektroniniu parašu. Naujasis pavadinimas bus įregistruotas per tris darbo dienas.

Įmonės pavadinimo keitimo įkainiai

Visų pirma, reikia sumokėti už naujo pavadinimo tapatumo nustatymą bei pavadinimo įrašymą, atitinkamai 8.04 Eur ir 6.75 Eur.

Tuomet mokama už naujo steigimo dokumento įregistravimą. 19.80 Eur mokama fizinėje Registrų centro aptarnavimo vietoje, arba 17.54 Eur, jei dokumentai pildomi internetu. Tad naudotis internetiniais įrankiais šiuo atveju yra patogiau ne tik dėl sutaupomo laikas kelionei ir laukimui eilėje, bet ir mokamas šiek tiek mažesnis mokestis už paslaugą.

Draudžiami pavadinimai

Jei galvojate keisti pavadinimą, galima daryti prielaidą, kad nesate patenkinti esamu pavadinimu. Ar žinojote, kad pavadinimas ne tik turi būti nenaudojamas Lietuvoje, bet jam keliami ir kiti reikalavimai ?

Pavadinimas negali būti tik vietovardis. Tad kad ir kaip garbintumėte savo miestą, bet pavadinimo UAB „Vilnius“ gauti nepavyks. Vietovardis gali būti naudojamas su kitu žodžiu, kaip tai daro UAB „Vilniaus duona“.

Pavadinimas turi būti ne tik nenaudojamas Lietuvoje, bet ir negali būti tapatus kitiems tarptautiniams pavadinimams, kurie gali būti registruoti kitose šalyse, bet turėti tarptautinį statusą. Jei yra poreikis užregistruoti pavadinimą, bet jis yra naudojamas kitoje šalyje ir dėl to registruoti nepavyksta, galima prie pavadinimo pridėti „LT“ simboliką. Tai yra dažnas sprendimo būdas.

image
Domina ši paslauga?
Marija

Susisiekite ir gaukite geriausią pasiūlymą.

Mūsų teikiamos paslaugos

blog-img
Įmonių steigimas

Nuo 199

blog-img
Verslo teisė

Nuo 49

blog-img
Migracijos vadyba

Nuo 99

Mus rasite socialiniuose tinkluose

paveikslas

UAB „MyTax.lt“ Vytenio g. 6-301, 03113 Vilnius
Įm.k.: 125506280
Bankas: „Paysera LT“, UAB a/s Nr.: LT273500010010638895
Darbo laikas: I-V 08.00-17.00

UAB "MyTax.lt" © 2020. Visos teisės saugomos