Uždaroji akcinė bendrovė daugelį metų išlieka bene populiariausias privatusis juridinis asmuo. Ribota atsakomybė leidžia įmonės akcininkams nerizikuoti nuosavu turtu, kiti reikalavimai tinka įvairaus dydžio įmonėms, o vesti UAB buhalteriją sugeba daugelis buhalterių, tad mokesčių tvarkymas nekelia keblumų.

Apleistos UAB buhalterijos tvarkymas

Įmonės, kurios vykdo sezoninę veiklą arba tai atlieka nereguliariai, kartais laiku nesugeba vesti apskaitos ir su ja susijusių dokumentų. Vėliau, norint atnaujinti veiklą, bei tęsti atsiskaitymus, reikia buhalteriją sutvarkyti ir ištaisyti padarytas klaidas. Tokiu atveju reikėtų kreiptis į buhalterines paslaugas teikiančias įmones, kurios turi patirties apleistos UAB apskaitos tvarkyme ir žino, kokiu būdu galima panaikinti praeityje paliktus neapdairius sprendimus.

Kokia turi būti UAB buhalterinė apskaita?

Buhalterinė apskaitai vyksta pagal Lietuvos Respublikos buhalterinės apskaitos įstatymą. Būtina laiku teikti ataskaitas apie finansinius įmonės rodiklius, vesti ilgalaikio turto registrą, rūpintis PVM, registruoti kuro sunaudojimą tarnybiniuose automobiliuose darbo tikslams ir atlikti kitas privalomas procedūras.

Jei įmonė turi iš anksto parengtą apskaitos politiką, tokiu atveju procesus kontroliuoti lengviau ir galima daugelį procesų automatizuoti. Ne visose srityse automatizacija pritaikoma, tad kartais kiekviena situacija turi būti apžvelgta ir apdorota individualiai.

Geras buhalteris ar šias paslaugas teikianti įmonė pastebi, kas įmonės veikloje švaisto daug resursų ar kurią procesų dalį galima patobulinti, kad darbas taptų našesnis ir pasiūlymus teikia valdantiesiems.

Kokia yra UAB apskaitos paslaugos kaina?

Buhalterinės apskaitos kaina yra skaičiuojama atsižvelgiant į kiekvieną atvejį individualiai. Mažos įmonės neturėtų baimintis, jei darbuotojų ir piniginių operacijų nedaug, tai taip pat atsispindės ir sąskaitoje už buhalterines paslaugas. Esant didesniam kiekiui darbuotojų, jei atsiranda prievolė mokėti PVM ir yra vykdoma daug atsiskaitymų, tuomet buhalterijos kiekis didėja ir UAB apskaita tampa brangesnė.